top of page
Construction Worker Lifting Wood Board
beyaz tuğla duvar

Hizmet Alanları

Müteahhitliğin Doğru Hali

Kentsel Dönüşümün Öncüsü

İhtiyaçlarınız

Tüm Projelerimizde Uygulanmaktadır

Özelleştirilmiş Profesyonel Hizmetler

pointing-sketch.jpg

Konut Projeleri

FERD YAPI 20 yıldır,  modern ve kaliteli yapı elemanları kullanarak konut projeleri üretmektedir. Kentsel Dönüşüm Projeleri, Kat veya Daire Karşılığı Konut İnşaatı, Yapı Güçlendirme gibi konut inşaatı işlerini kalite, verimlilik ve maliyet konularında en iyi sonuçlarda üretiyoruz.

KENTSEL DÖNÜMÜŞÜM

Kentsel gelişmenin toplumsal ekonomik ve mekânsal olarak yeniden ele alındığı ve kentteki sorunlu alanların sağlıklı ve yaşanabilir hale getirilmesi için yıkıp yeniden yapma canlandırma sağlıklaştırma veya yeniden yapılandırma için proje üretilmesi ve uygulama yapılmasıdır.
Özetle kentsel dönüşüm bir kentin dokusun bozan sorunların giderilmesi anlamına geliyor. Kentsel Dönüşüm Kanunu olarak da bilinen 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun’un birinci maddesinde kanunun amacı ve kapsamı tanımlanmıştır. ” Bu Kanunun amacı; afet riski altındaki alanlar ile bu alanlar dışındaki riskli yapıların bulunduğu arsa ve arazilerde, fen ve sanat norm ve standartlarına uygun, sağlıklı ve güvenli yaşama çevrelerini teşkil etmek üzere iyileştirme, tasfiye ve yenilemelere dair usul ve esasları belirlemektir.”  
 

kentsel donusum gorseli.jpg
Endüstriyel Projeler gorseli.jpg

Endüstriyel Projeler

Temel hedefimiz her işten başarıyla çıkmaktır. Bu tür projeler biraz karmaşık olabilir, ancak işin başında Ferd Yapı varsa içiniz rahat olsun. Yıllar boyunca, verimli planlama ve en iyi yönetim uygulamalarını birleştirerek en güvenilir müteahhitlik firmalarından biri olarak tanındık.

akilli ev gorseli.jpg

Akıllı Ev Uygulaması

FERD YAPI, tüm projelerinde akıllı ev uygulaması yapmaktadır. Müşterilerimiz bu uygulama ile evde veya işe giderken kendini daha huzurlu ve güvende hissedecektir.

AKILLI EV SİSTEMLERİ NELER YAPAR?
SENARYOLAR
 1. Önceden kullanıcının isteğine göre oluşturulmuş Güle güle senaryosu ile evden çıkış sırasında tek bir tuşa dokunarak ışıkları(salon), ısıtma sistemini kapatabilir, evin elektriğini kesebilir, asansörü bulunduğunuz kata çağırır, hırsız alarmını kurabilirsiniz.

 2. Eve geldiğinizde sistem şifrenizi sorar, tek tuşla hoş geldin senaryosu ile, ısıtma sistemi çalışır, evin elektriği devreye girer, ışıklar yanar.

 3. İyi geceler senaryosu ile yatacağınız sırada tek tuşa dokunup alarmı kurabilir, ışıkları söndürebilir, ısıtma sistemini kapatabilirsiniz.

 4. Günaydın senaryosu ile uyanmak istediğiniz saatte ısıtma sistemini açar.

 5. Tatil senaryosu ile alarmı devreye alır, ısıtma sistemlerini ve evin elektriğini kapatır, ışıkları söndürür.

 6. Siz mevcut senaryoları çalıştırmazsanız bile Zaman senaryoları ile akıllı ev sistemi otomatik olarak istediğiniz zamanlarda ısıtma sistemlerinizi açıp kapatır.

 7. Asansör çağırma tuşu ile dairenizdeki dokunmatik panelden asansörü bulunduğunuz kata çağırabilirsiniz.

GÜVENLİK
 1. Akıllı ev sistemi ile evinizi hırsıza, gaz kaçağına karşı koruyabilir.

 2. Hırsız alarmı: Hırsız alarmı devreye girdiğinde, siren çalar. Sistem cep telefonunuzdan sizi arar ve alarm bilgisini verir. Size ulaşamazsa diğer aile fertlerini arar.

 

KONTROL
 1. 7’’ dokunmatik kontrol paneli ile ısıtma sistemini açıp-kapatabilir, alarmı, aydınlatmaları, evin elektriğini ve senaryoları kontrol edebilirsiniz.

 2. Dokunmatik panel özellikleri, interkom ve bilgilendirme fonksiyonları;

 • Bina girişine misafir geldiği zaman girişte bulunan kameranın görüntüsü daire girişindeki dokunmatik panel üzerinde görülür. Daire sakini gelen konuğu kabul ederse kapıyı açar. Daireden sesli görüntülü görüşme yapılabilir.

 • Daire sakini evde değilse İnterkom sistemi bina girişine gelen son 10 kişinin video kaydını yapar ve dokunmatik panelden daire sakini bu videoları seyredebilir.

 • siz evde değilken bina kapınıza biri geldiği ve zilinize bastığı zaman siz evde değilseniz sistem gelen kişinin resmini daire sahibinin cep telefonuna mail atar.

 • Daire sahibi bina geneline kurulacak IP kameralardan gelen görüntüleri dokunmatik panelden seyredebilir.

DIŞARIDAN KONTROL
 • Iphone ya da android telefonunuz ile evinizdeki otomasyon sistemini kontrol edebilir, cep telefonunuzdan ışıkları, senaryoları çalıştırabilir, ısıtma sistemini açabilir, alarmı kurmayı unuttuysanız alarmı kurabilir ya da alarmı kapatabilirsiniz. Evin elektriğini telefondan kesebilirsiniz.

MİMARLIK

FERD YAPI Mimarlık ve Kentsel Dönüşüm Ofisi, bünyesinde mimarlar, teknik personeller başta olmak üzere birçok profesyonel ve uzman ile dış hizmet alınarak alanında uzman mühendisler ve iç mimarlar ile çalışmalarını sürdürmektedir. Şirketimiz yeniliğin önemine inanmaktadır. Bu nedenle yeniliğin her etap ve formunda hizmet vermekteyiz. İdealimiz fonksiyonel ve özgün binalar tasarlamaktır.
Amacımız; Geleneksel kültür ve birikimimizden aldığımız referansla, eser niteliği kazanabilecek ve toplumun hem bugün hem de gelecekte eser niteliği özelliğini kabul edebileceği yapılara imza atmaktır.
Tasarım, yalnızca mekanın değil, aynı zamanda mekândaki en küçük mobilyadan, yapının kentle kurduğu ilişkiye ve uyuma kadar her aşamada hassasiyetle ele aldığımız bir olgudur. Bu süreçte, geleneklerinden referans alan ve yıllarca yaşayacak eserler yaratmak amacıyla, fizibiliteden başlayarak anahtar teslimine kadar her aşamada eksiksiz ve kusursuz bir hizmet sunmayı esas almaktayız.

mimarlik gorsel.jpg
bottom of page